4. týden velikonoční

Pavel Young nám píše: Většina ptáků byla stvořena, aby létala. Být na zemi je pro ptáka omezení. Pták se nevyznačuje ani tak tím, že umí chodit po zemi, jako spíše tím že je schopen létat. A tak je to i s člověkem. Každý člověk byl stvořen, aby žil a byl milován. Takže žít a nebýt milován je omezení. Žít nemilován je, jako když ptákům zastřihnou křídla, a zbaví je tak jejich schopnosti létat. Je mnoho věcí, které nám zastřihávají křídla, a pokud je člověk neřeší, může snadno zapomenout, že byl kdy pro létání stvořený. V životě člověka navíc vládne mnoho strachů, protože lidé nevěří, že jsou Bohem milováni. I ty jsi byl ale stvořen, stvořena, abys byl milován, abys byla milována! Pravá láska má jeden výjimečný rys: není proměnlivá a vratká, ale má určitý úkol, účel a trvá. Ze své přirozenosti je láska trvalá. Duch Boží nabízí světu lásku, která rozptyluje nejistotu a překonává strach ze zrady. Lásku, jež v sobě nese věčnost. Znamením přítomnosti Ducha svatého je láska. Ideje nebo slova, kterým chybí láska, přestože vypadají důvtipně, nemohou být z Božího Ducha.

ROZPIS PRAVIDELNÝCH BOHOSLUŽEB (pondělí neděle)https://frantiskani-plzen.farnost.cz/…zby

TÝDENNÍ ROZPIS SLUŽEB A UDÁLOSTÍ v kostele Všech svatých a Krbovce: https://bit.ly/3X4q2D6

Je to už rok, co je kostel Všech svatých vždy v úterý od 18:30 do 19:30 hod. otevřen pro tichou adoraci. Jste srdečně zváni k zastavení se a ztišení před Pánem!

Pouť ke sv. Jiří do Hradce u Stoda se bude konat ve středu 24. 4. Mše sv. bude slavena v tamějším kostele v 18 hod.

Farní pouť v Medjugorje bude probíhat ve dnech 26. 4. až 1. 5. Z tohoto důvodu nebudou (v neděli 28. 4 ve Stodě, a v pondělí 29. 4. a ve středu 1. 5. v Domečku) slaveny mše sv.

Zveme Vás na Máj s Májou pod májkou  na den plný hudby, mluveného slova a programů pro děti, který se uskuteční ve středu 1. 5. od 10 hod. v Meditační zahradě.

Areál kostela Všech svatých a Domku na Roudné – Pomozme sami sobě!

Nabízí se možnost, jak můžeme finančně pomoci sami sobě a bude nás to stát jen trochu úsilí. Existuje internetový projekt GIVT, který umožňuje přímou podporu neziskových organizací. Vyberte si na stránkách GIVT.cz internetový obchod, kde běžně nakupujete - Booking, Mall, ZOOT, Sportisimo atd. Z každého Vašeho nákupu jde předem dané procento přímo na účet Římskokatolické farnosti Plzeň - Severní předměstí a Vás to už nic navíc nestojíZde je odkazhttps://givt.cz/rimskokatolicka-farnost-plzen-severni-predmesti

Nadační fond Dominanty – veřejná sbírka

Kostel Všech svatých na Roudné – považovaný za „Matku chrámu svatého Bartoloměje" – byl postaven v románském slohu jako farní kostel. (První známá písemná zmínka pochází z roku 1322). Roku 1380 došlo k přestavbě ve vrcholně gotickém slohu. Za husitských válek byl kostel silně poškozen. Na konci 16. stol. bylo realizováno zaklenutí lodi kostela a její následné vyzdobení renesančními malbami. Na konci II. světové války byl kostel zasažen zápalnou pumou, která zničila hlavní oltář. V roce 1995 byl kostel slavnostně otevřen pro veřejnost.

V blízké době hodláme přistoupit k výměně střechy kostela.

K opravě této vzácné, liturgicky stále využívané památky, která je farním kostelem farnosti Plzeň – Severní předměstí, můžete přispět i Vy:

do sbírkové pokladničky, která je umístěna v Domečku (Komenského 1692/21, Plzeň 323 00)

nebo na bankovní účet: 212356826/0300; var. symbol: 050577.

Naši sponzoři: