Ohlášky 5.5.2024

Zobrazit starší ohlášky:

Milí farníci,

sbírka 6. neděle velikonoční je určena na pomoc pronásledovaným křesťanům.

----------------------------------------------------------------

V neděli 5. 5. se od 17:20 hod. v Holýšově na faře koná první setkání v rámci diecézní synody (synodální skupinka farnosti Holýšov).

V neděli 12. 5. od 19 hod. v Domečku nebo v neděli 19. 5. po mši sv. v Krbovce se koná setkání v rámci diecézní synody (synodální skupinka farnosti Plzeň – Severní předměstí)

Martina Podlipná (synodní delegátka farnosti Plzeň – Severní předměstí) nám píše:

Zdravím vás i touto cestou a posílám několik informací k diecézní synodě. V rámci diecézní synody byla zvolena tři synodní témata:

• Misie – poslání farnosti (diecéze) pomáhat všem lidem na cestě k setkání s Kristem.
• Uspořádání – vliv služeb a rolí ve farnostech a v diecézi na prožívání života víry.
• Hospodaření – ekonomická situace farnosti (diecéze).

Nyní bychom měli společně co nejkonkrétněji popsat realitu, tj. dnešní reálnou situaci naší farnosti (diecéze) a lidí, kteří v ní žijí, zvláště s ohledem na tři stanovená synodní témata.

Teď je tedy příležitost zapojit se účastí na synodální skupince – v květnu proběhnou dvě setkání k tématu misie, a to:

v neděli 12. 5. od 19 hod. v Domečku nebo v neděli 19. 5. po mši sv. (a před Zahradní slavností) v Krbovce.